У червні 1941 р. на базі № 2 (нині лікарня Тропіних) був сформований евакогоспіталь № 1959, який очолив головний лікар В.З.Зільберштейн. Медичний персонал склав основну частину співробітників госпіталю. За 30 днів роботи в Херсоні у 1941 р. на лікування надійшло 1364 поранених бійця, а через сортувальний приймальник пройшло та переправлено в більш безпечні місця більше 12000 солдат офіцерів Червоної Госпіталь був розташований в школи-гімназії № 20.

14 серпня 1941 р., тобто перед самою окупацією міста, госпіталь за наказом командування Південного фронту був передислокований в м. Астрахань. Так почався чотирьохрічний воєнний шлях херсонських медиків, наповнений важкою, героїчною роботою, втратами перемогами. На Південному, Південно-Західному, Сталінградському, 4-ому Українському фронтах евакогоспіталь оперував, лікував, вивозив вглиб країни тисячі тисячі поранених Перемогу медики зустріли у Польщі, в Кракові.

130 чоловік з особового складу госпіталю було нагороджено бойовими орденами медалями. бомбардувань та час боїв загинуло 16 лікарів, медсестер, санітарів, кілька десятків співробітників та членів родин, що перебували разом з ними, були поранені…

На фото: автобус евакогоспіталя № 1959

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *